Beautiful Horses : Portraits of champion breeds

€13.90
Author:
Liz Wright
Publisher:
The Ivy Press
Language:
angļu valoda
ISBN code:
9781782407799
Book Type:
mīkstie vāki
Publishing year:
2020
Page count:
112
From the humble working horse to the fanciful show horse, you'll not be left disappointed by this gorgeous display of 40 of the world's finest equine beauties. Whether you're a horse expert or just a casual admirer, these magnificent mares and stunning stallions will capture your attention and leave you awestruck. With each glossy, professional photograph of the breed comes information about their individual histories, where they originated from, details about temperament and notes about size and colour.

This way, you can get to know each glamorous individual from the experts. Featuring an illuminating introduction exploring the colourful history of the horse, and reportage photography offering a behind-the-scenes glimpse of the stars as they prepare for the show, Beautiful Horses is the perfect gift for the horse-lover.
------------------------------------------------------------------------
Sākot no pazemīgā darba zirga līdz izdomātajam šova zirgam, jūs nebūsiet vīlušies šajā krāšņajā 40 pasaules izcilāko zirgu skaistumu izstādē. Neatkarīgi no tā, vai esat zirgu eksperts vai vienkārši gadījuma cienītājs, šīs lieliskās ķēves un satriecošie ērzeļi piesaistīs jūsu uzmanību un pārsteigs. Ar katru spīdīgu, profesionālu šķirnes fotogrāfiju tiek sniegta informācija par viņu individuālo vēsturi, no kurienes tie cēlušies, informācija par temperamentu un piezīmes par izmēru un krāsu.

Tādā veidā jūs varat iepazīties ar katru krāšņu indivīdu no ekspertiem. Skaisti zirgi ir ideāla dāvana zirgu mīļotājam ar izgaismojošu ievadu, kurā tiek pētīta zirga krāsainā vēsture, un reportāžas fotogrāfijas, kas piedāvā ieskatu zvaigznēs, gatavojoties šovam.

Reviews

There are yet no reviews for this product.