Gadskārtu grāmata

€19.95

Quantity

Author:
M. Mellēna, V. Muktupāvels, E. Spičs, I. Irbe
Publisher:
Madris
Language:
Latviešu
ISBN code:
9789984315928
Book Type:
mīkstie vāki
Publishing year:
2020
Page count:
495
Cik liela vieta svētku norisē ir mantotām tradīcijām, dziesmām, rituāliem, dejām, ēdieniem? Lielās dienas rīts, Jāņu vakars, Veļu laiks, Ziemassvētki - katru gadu no jauna, bet ikreiz citādāk. Ko gadskārtas nozīmē un kādas iespējas piedāvā mūsdienu cilvēkam?
‍Gadskārtu grāmatā atrodama ne tikai pavasara ieražu apcere, dziesmas, rotaļas, spēles, mīklas un joki, bet arī vasaras darbi, prieki un nieki, rudens pārdomas Veļu laikā, maskoto ļaužu izdarības no Mārtiņiem līdz Meteņiem, ziemas zīmes debesīs un zemē, nošu raksti, ornamenti, ticējumi un vēl daudz citu lietu. ‍Gadskārtu grāmata piedāvā dialoga iespēju ar senču pieredzi - lieliem un maziem, bērniem un pieaugušajiem, zinošajiem un nezinošajiem, skolēniem un skolotājiem.

Grāmatas autori - Māra Mellēna - Valsts Izglītības satura centra folkloras projektu koordinatore, folkloras festivālu Pulkā eimu, pulkā teku un Baltica režisore, Valdis Muktupāvels - LU profesors, etnomuzikologs, komponists, mūziķis, Ernests Spīčs - horeogrāfs, Iveta Irbe - Rīgas 47. vidusskolas skolotāja.

Reviews

There are yet no reviews for this product.