1794 Romāns

€22.95

Daudzums

Autors:
Niklass o Dāgs
Ražotājs:
Apgāds Zvaigzne ABC
Valoda:
Latviešu
ISBN kods:
9789934099717
Vāku tips:
cietie vāki
Izdošanas gads:
2022
Lapaspušu skaits:
479
Ir sācies jauns gads, un barona Reiterholma aizbildņa režīms Stokholmai ir laupījis krāsas un dzīvību. Ikviens, kurš neieņem gana augstu stāvokli sabiedrībā, ir spiests ģērbties pelēcīgi. Ļaudis šo gadu drīz vien iesauks par Dzelzs laikmetu.

Dānvīkenas hospitālī kāds jauns, dižciltīgs puisis mokās sirdsapziņas pārmetumos par briesmīgo noziegumu, kurā tiek vainots. Kādā nomnieka saimniecībā valsts vidienē māte skumst par meitu, kura mirusi savā kāzu naktī. Kad visi citi ir atteikušies izmeklēt šo nāves gadījumu, māte vēršas pie kārtībnieka Kardella, kurš jau labu laiku nezina, no kā pārtikt, lai sagaidītu nākamo dienu.

“Izcila prasme izmantot valodu un dzirkstošs stāstītāja prieks.” Aftonbladet Söndag

NIKLASS NATS O DĀGS , žurnālists un rakstnieks, ir senas dižciltīgas zviedru ģimenes pēctecis. Viņa senči ir vainojami dumpinieka Engelbrekta slepkavībā 1436. gadā, komandēja armiju 1520. gadā, kad Stokholma tika atdota dāņiem, un bija spiesti bēgt no valsts 1810. gadā, jo bija pieprasījuši Kārļa XIV Juhana atteikšanos no troņa. Rakstnieka uzvārds nozīmē “Nakts un Diena”, un tas ir cēlies no ģimenes ģerboņa, ko veido horizontāli zelta un zilas krāsas laukumi. Viņa debijas romāns “1793” ir tulkots vairāk nekā 30 valodās un atzīts par gada labāko grāmatu, Crimetime Specsavers Award gada labāko debiju kriminālromānu žanrā, kā arī ieguvis daudzas citas literārās balvas.

No zviedru valodas tulkojusi Inga Grezmane.

Atsauksmes

Vēl nav neviena šīs preces apskata.