Atnākšana un aiziešana

AKCIJA
€12.50
€10.63

Daudzums

Autors:
Annija Streikiša
Ražotājs:
Autora izdevums
Valoda:
Latviešu
ISBN kods:
9789934906503
Vāku tips:
cietie vāki
Izdošanas gads:
2021
Lapaspušu skaits:
145
Stāstu krājumā “Atnākšana un aiziešana” apkopoti dzemdību un bēru stāsti. Dažādu varoņu pieredze, sagaidot jaunas dzīvības atnākšanu, un pieredze, pavadot aizgājējus pēdējā ceļā. Šie mirkļi ir tik nozīmīgi un vienlaikus tik intīmi, apvīti ar noslēpumainības plīvuru, aiz kura ielūkojamies tikai tad, kad ar tiem saskaramies personīgi. Kādas ir sajūtas, sākoties dzemdībām un sagaidot mazuļa pirmos elpas vilcienus? Stāstu varones piedzīvo ne mazums negaidītu situāciju. Un kas notiek bērēs, kā tiek izvadīti dažādi aizgājēji? Arī bēru pieredze un tuvinieku aiziešanas raisītās pārdomas stāstu varoņiem atšķiras. Taču dzīve arvien turpinās, tādēļ ne velti dziesmā skandējam: “Viss nāk un aiziet tālumā, un sākas viss no gala”.

Autore dzimusi 1978. gadā, absolvējusi Latvijas Mūzikas akadēmijas Boļeslava Voļaka trombona klasi (mākslas bakalaurs mūzikā, 2002) un Latvijas Universitātes Juridisko fakultāti (Dr.iur, 2012). Rakstniecībai pievērsusies 2020. gadā, zināšanas un prasmes papildinājusi Latvijas Rakstnieku savienības organizētās “Literārās akadēmijas” prozas meistardarbnīcās 2020. un 2021. gadā. “Atnākšana un aiziešana” ir autores pirmais stāstu krājums.

“Piedzimšana un aiziešana vienmēr ir stāvējušas tuvu līdzās. Dažkārt man šķiet, ka Debesu vārti ir vieni un tie paši – kā atnācējiem, tā aizgājējiem. Itin bieži dzimtās var novērot, kā kāds aizgājējs savā aiziešanas ceļā it kā samijas ar kādu, kurš tieši tajā pašā laika nogrieznī atnāk, lai paliktu, lai dzīvība turpinātos. Un ikviens, kas stāvējis līdzās dzīvības došanai, ir piedzīvojis, cik trausla ir šī robeža starp būt un nebūt, starp dzīvību un nāvi.

Autorei Annijai Streikišai ir izdevies notvert šo dzīves cikla apbrīnojamo rakstu, ļaujot lasītājam palūkoties pāri ārēji redzamajam un līdzdalot cilvēku savdabīgās attiecības ar dzīvības un nāves mistēriju, kas vienmēr stāv ārpus laika un telpas, un tai ir atvēlēta sava, īpaša vieta ikvienas dzīvas būtnes esībā.”
- Vecmāte Dina Ceple

Atsauksmes

Vēl nav neviena šīs preces apskata.